10 tipů, jak začít hledání životního partnera – aneb krátký kurz pozitivního myšlení pro smysluplné vztahy

1/ Zapomeňte na slovo chyba

Každý na světě chybuje. Můžete své chyby donekonečna analyzovat, anebo se z nich poučit do budoucna. Každá chyba je cenná zkušenost, která nám pomáhá pochopit svět kolem nás a správně se v něm orientovat. Nemá smysl se obviňovat, že jsme něco udělali „špatně“ – hledejme ve svých životních přešlapech návod, jak jít dál. V životě nejsou žádná „kdyby“ – prostě víme, kterou cestou se příště nevydáme.

2/ Nesnažte se najít ideálního člověka

Nikdo na světě není dokonalý a musíme na těch druhých vidět vždy to dobré. Nejsme sochy z mramoru v galerii ani postava z černobílého filmu – každý máme své silné a slabé stránky. Ovšem právě naše slabost může být motorem, který nás stále pohání v našem snažení směrem vpřed. Není důležité jenom to, co všechno v současné době dokážeme, ale důležitá je především chuť na sobě pracovat. Hledejme vždy lidi, kteří, i když nejsou dokonalí, s nadšením uskuteční smělé plány

3/ Začít číst novou kapitolu v životě znamená dočíst tu předchozí

Nevracejte se zbytečně ke své minulosti, neřešte jen vzpomínky na to, co bylo a je nenávratně pryč. Otevřete se novým zážitkům a soustřeďte se na přítomnost. Druhou stranu nezajímá to, co bylo. Každý má minulost, na kterou už chce zapomenout. Důležité je to, co je a bude. A právě v plánech do budoucna leží klíč k řešení vaší životní situace. Srovnávání s minulými partnery se nevyhnete, ale nechte si jej pro sebe.

4/ Myslete vždy pozitivně

Hledejte pozitivní řešení a ne výmluvy, proč něco nejde. Hledejte způsob, jak s lehkostí vplout do nové etapy svého života. Některé situace, které prožíváme, se nám mohou jevit jako prohry a šlápnutí vedle. Ale přínos všeho, čím nás život zkouší je mnohem pozitivnější, než si myslíme – i negativní zážitky mohou často nastartovat proces transformace člověka a s odstupem času na ně pohlížíme jako na zážitky, které nás změnily a posílily. Můžeme plakat do polštáře, ale na první schůzce si nestěžujte na své bývalé partnery ani na těžké rány osudu, které vás potkaly. Úsměv na tváři a dobrá nálada jsou vaše vstupenky do nového vztahu.

5/ Nepoléhejte jen na Internetové seznamky, setkejte se na živo

Virtuální svět, sociální sítě, seznamovací aplikace – to všechno jsou místa pro rychlé seznámení. Ale mají svá úskalí. Nepravdivé informace a zavádějící komunikace může vést k deziluzi a zklamání. Internet může pomáhat navázat první kontakt, ovšem komunikace z očí do očí je cesta k opravdovému poznání druhého člověka. Vyměňte si pár řádků a domluvte si schůzku. I kdyby šlo jen o posezení u kávy, když se spolehnete na svůj instinkt, nemůžete se splést. Sympatie k druhému člověku vznikají během prvních pár minut, dopřejte je sobě i svému protějšku..

6/ Méně slov a více společných zážitků

V dnešní době sociálních sítí si lidé často vymění tisíc zpráv a stále nemají čas na společná setkání. Muž, který je vtipný a zábavný při psaní zpráv na Facebooku, se při první schůzce změní v ješitného náfuku, který křičí na servírku. A z ženy, která vám měsíc posílá smsky plné pochopení se při návštěvě kina vyklube ječící hysterka, která není ochotna čekat chvilku ve frontě na lístky. Je snazší napsat sms a nebo e-mail, než vyjádřit své pocity osobně. Preferujte osobní setkání. Je nejlepší prevencí před nedorozuměním a zklamáním.

7/ Emoce nejsou vše, musíte se vrátit na zem

Emoce jsou vrtkavé a pomíjivé. Hledejte hlubší souvislosti a nezapomeňte na svůj žebříček hodnot. Neslevujte ze svých představ o budoucím partnerovi, ale zkuste být trpělivý. Čekání na silnou zamilovanost často končí dlouhými úvahami o tom, proč nezažíváme hollywoodskou lovestory. Odlišit emoce od nálady není vždy snadné. Každý žije svůj život a málokdy hned zjistíte, v jakém rozpoložení je ten, kterého jste právě potkali. Osudová setkání jsou námětem knih a filmů, ale někteří z nás jej nikdy nezažijí. Honba za silným emočním zážitkem není vždy adekvátní odpovědí na náročné životní situace, Být realista je základ, být optimistou je k nezaplacení.

 8/ Zaměřte se na společné aktivity a správný životní styl

Rozumět si s někým po večírku či mejdanu je jedna věc, ale každodenní realita velmi rychle ukáže rozdíly v životních postojích a cílech Snažte se najít společné životní hodnoty a sdílet je. Základem je dialog a vzájemná diskuse – nebát se druhému sdělit otevřeně své názory a mluvit o věcech, které vás zajímají. Když najdete společný zájem, je vyhráno. Při společných aktivitách se poznáte mnohem rychleji, než při nekonečných debatách v kavárně. A  každodenní rituály a povinnosti mají své kouzlo.

9/ Dejte si na čas a prožijte ho spolu

Láska na první pohled existuje, ale potká málokoho. Nepřestávejte hledat, i když vám první schůzka nevyšla. A když nepotkáte tu pravou nebo toho pravého pár měsíců, nezoufejte. Neznamená to nic jiného, než, že máte pokračovat v hledání. Bylo by bláhové zavřít se doma a čekat, až zazní romantická hudba, rozrazí se dveře a v nich bude stát váš vysněný protějšek. To se nestane.

10/ Preferujte společné zážitky „face to face“

Druhou bytost poznáte dostatečně pouze a jenom osobně přímou osobní zkušeností. Jít spolu pěšky lesem, zajít na výstavu, dát si společně večeři nebo navštěvovat hodiny tance. Všechny společné zážitky mohou ukázat charakter druhého člověk daleko lépe, než jen povrchní on-line prezentace či vyumělkovaný profil na sociální síti… začít můžete už dnes!

Užijte si přítomnost a hlavně, užijte si svůj život i své vztahy.

My známe přímou cestu k seznámení…

Hana Šipková
Zážitková průvodkyně
Volejte na mobil: +420 777 205 355
Pište na e-mail: hana.sipkova@zazitkoveseznameni.cz

Jedno osobní setkání řekne více než tisíc slov http://zazitkoveseznameni.cz/